Неврохирургът доц. Марин Генчев за това какво е да си баща на седем деца

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Неврохирургъ т доц. Марин Генчев и семеството му са истински пример за това какво е семейно щастие и има ли почва то и в България.
Доц. Генчев и съпругата му Полина разказаха пред БТВ лесно ли е да се гледат седем деца – едно момче и шест момичета.
„Винаги съм искал да имам голямо семейство – разказва доц. Генчев. - Отрасъл съм само с един брат. Когато бях в Америка, бях настанен в едно семейство, което имаше осем деца. Тогава бях много впечатлен. Когато се запознах със съпругата ми Поли, й казах, че искам осем деца. Вярващи християни сме и двамата, запознахме се в в църквата през 2006 година. Няколко месеца по-късно се оженихме, а година и половина след това се появи и най-голямото ни дете – синът ни Христо. За мен винаги е било много важно съпругтата ми да е сериозно момиче, християнка. Началникът у дома е Полина. Тя има тежката дума. На работа аз движа нещата, но у дома тя командва. Тя контролира. Тя е компютъра на дома.
Това, което искаме да покажем на децата ни е как вярващи християни живеят. Те в един момент сами трябва да решават по кой път да тръгнат. Много бих искал да са отговорни и да не се отказват лесно. Да са борбени. Да имат склонност към диалог. Това което си пожелаваме за Коледа е най-важното – мир и здраве. Това е най-важното за хората, според мен”.
„От практична гледна точка повече деца се гледат по-лесно от по-малко – допълва съпруга си Полина. - Аз съм човека, който въвежда реда у дома, а по-големите деца помагат. Съпругът ми е сериозен мъж, отговорен, срещнах го в църквата. Държи на решенията си. Много стабилен човек е. Това са нещата, които ме пленихфа в него. Страхотен баща и съпруг. Много обичаме да сме заедно. Допълваме се като две половинки. Той е главата на семейството, аз помагам. Реално никога не съм работила, само три месеца като стаж, след като завърших геогтрафия. Винаги съм искала да бъда майка и за мен това винаги е било приоритет”.
„По-малките деца ме ядосват най-много, когато ми пипат нещата – разказва най-голямото дете в къщата Христо. - Мразя най-много момичетата да ми пипат книгите. Обичам да чета за Шерлок Холмс”.
Доц. Генчев взе отношение и по въпроса „за” и „против” ваксинирането на децата.
„Притеснен съм от всички дискусии за ваксинирането – призна той. - Има няколко много големи пробива в медицината, които са помогнали на хората. Две от тях са антибиотиците и ваксините. Ваксините са допринесли за справяне с много унищожаващи живота болести. Това безкритично отричане на ваксините е много вредно. Ваксинирам децата си. Не ги ваксинираме за всичко, но смятам, че е безотговорно да пренебрегваме ваксините”.

