BG EN

Недостигът на витамин С ускорява стареенето

ШАРЕН СВЯТ

Недостигът на витамин С ускорява стареенето

4387
на 13.04.2014
Недостигът на витамин С ускорява стареенето
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За това свидетелстват публикуваните резултати на японски учени от Института по геронтология и Университета за медицина и стоматология в Токио, под ръководството на Акихито Исигами.

Чрез опити на генетична основа те са установили, че ако витамин С в организма е в недостатъчно количество, това води до мутации и увеличава риска от различни заболявания, а общото стареене се ускорява до 4 пъти.

По норматив препоръчителната дневна доза витамин С е 60 мг, като тя може да се набавя от естествени източници при пълноценно и разнообразно хранене.

Най-богати на витамина са различните видове храни от растителен произход – цитрусовите плодове, черешите, малините и др. от този вид, доматите, чушките, спанакът.

Специалистите препоръчват дневната доза витамин С да се увеличава пропорционално на физическата активност, но не бива да надвишава 1 грам.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Остават ни 20 метра до финала. След 1 януари ще говорим за оставки и протести (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Остават ни 20 метра до финала. След 1 януари ще говорим за оставки и протести (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК