ГОРЕЩО
ПАРАДОКСЪТ НА БОГАТСТВОТО: 909 българи кътат над 2,2 милиарда евро в банките - какво се случва със спестяванията на останалите
ИЗВЪНРЕДНО: Дрон нахлу в българското въздушно пространство, взривен е на 100 м от границата ни с Румъния (ВИДЕО)
САМО В ПИК! Георги Марков с ФУНДАМЕНТАЛНА прогноза от Будапеща: Сорос създаде мигрантската криза! След месец в Европа започва кардинална промяна на либералния елит
КРАЙ НА ЛЕВА! Двойното обозначаване на цените на стоките спира днес
НОИ въвежда промени, свързани с личните платежни сметки – кого засяга и какво трябва да знаем
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Родители на деца от столичния квартал „Дървеница” съобщиха пред Нова телевизия, че много от първокласниците не са приети в близките до домовете им училища и ще трябва да пътуват всеки ден до Горубляне, например.
препоръчано
„Бяха обявени 168 свободни места при 222 записани места. Вече второ класиране няма място в нито едно от четирите заявени от нас училища”, разказаха те.
Те смятат, че с разширяването на квартала подобни проблеми ще се задълбочават.
От Столична община казват, че е направен подробен анализ на децата, които не са приети след второто класиране. Изискани са документи за увеличаване на местата в паралелките. Става дума за деца, които се намират в прилежащия район към училището.
Над 60% от новите гимназисти ще се обучават по 150 професии
7357
преди 6 часа
МОН публикува четвърто класиране за прием в 8 клас
9836
на 05.08.2026
Първият български хуманоиден робот започва обиколка на училища в страната
23484
на 25.07.2026
Обявяват на 29 юли третото класиране за гимназиите
17723
на 25.07.2026


