ГОРЕЩО
Бивш министър с предупреждение за Дунав: Това е климатична аномалия, която се задълбочава
Добра новина долетя от Австрия за река Дунав
Веселин Киров пред ПИК TV: Ако режимът в Иран колабира, към Европа могат да тръгнат до 10 милиона бежанци (ВИДЕО)
ТЕЖКА СУША: Европа е в капан - критична ситуация в Дунавския басейн и Балканите
Ало, жълтпаветниците, май се оказахте в грешка за мигрантите в Сеута? Някой фактчекър няма ли да се самосезира?!
Америка
Неуспешен девети опит: SpaceX загуби контрол над мегаракетата си по време на полет
18662
на 28.05.2025
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Пореден неуспешен тестов полет на Starship. Mегаракетата на SpaceX излетя от стартовата площадка в Тексас, но по средата на деветия по ред полет излезе от контрол.
препоръчано
Високата 122 метра ракетна система Starship, която компанията на Илон Mъск разработва за пътуване до Луната и Марс, все пак стгна отвъд точката на двата предишни опита от по-рано тази година.
Корабът беше изведен в космоса върху вече летял ракетен двигател - първата подобна демонстрация на възможността за повторно използване на ракетен двигател. SpaceX обаче загуби контакт със 70-метровия ускорител по време на спускането му, преди той да падне в морето, вместо да извърши планираното и контролирано кацане.
свързани новини
Ракета Falcon 9 на SpaceX ще се разбие в повърхността на Луната
7379
преди 2 часа
ДО ЧАСОВЕ: Удря ни силна магнитна буря
17998
преди 15 часа
Тръмп дава последен шанс на Иран преди "обезглавяването"
17099
преди 21 часа


