Нечуван педофилски скандал тресе Великобритания, замесени са политици и близки до кралския двор
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Най-малко 20 високопоставени членове на политическата класа във Великобритания могат да се окажат замесени в педофилска мрежа, която е действала безнаказано десетилетия наред. Това стана ясно след разкритията на известен активист за правата на децата в предаване на Би Би Си, съобщава в. "Преса".
“Злоупотребите са се извършвали през последните 65 години и сред замесените има дори хора, които са в близкото обкръжение на кралското семейство“, заяви Питър Маккелви, без обаче да назове конкретни имена.
Според Маккелви главната фигура в педофилската мрежа е бил вече покойният Питър Райтън, известен със своята организация Paedophile Ingormation Exchange, бореща се за декриминализирането на сексуалните отношения между възрастни и малолетни. По думите на активиста полицията, отговаряща за графствата Шропшър, Херефордшър и Устършър, разполага със седем сейфа, пълни с документи, доказващи връзките между Райтън и политическата класа.
Маккелви е посветил 20 години от живота си в опит да осведоми британската общественост относно истинския мащаб на педофилския скандал. Тласък за настоящите разкрития дава и нашумелият случай с Джими Савил, бивш водещ на Би Би Си, обвинен за 450 блудства с непълнолетни, осъществени между 1970 г. и 2009 г.
Други двама известни политици, вече покойници, също са свързани с предполагаемата педофилска мрежа. Става въпрос за демократа Сирил Смит и консерватора Питър Морисън.
Разкритията на активиста идват часове след оставката на Елизабет Бътлър-Слос – главният разследващ педофилския скандал и изчезването на 114 официални документи с поверителна информация за предполагаемото участие на политици в мрежата за злоупотреби с малолетни. Според таблоида „Дейли мейл“ служители от MI5 също може да са разполагали с „ексклузивна информация“ за заниманията на влиятелните политици през 80-те години на миналия век.


