BG EN

Не допуснаха внука на Аятолах Хомейни до изборите в Иран

СВЕТЪТ ДНЕС

Не допуснаха внука на Аятолах Хомейни до изборите в Иран

9091
на 26.01.2016
Не допуснаха внука на Аятолах Хомейни до изборите в Иран
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Внукът на Аятолах Рухолах Хомейни не беше допуснат до участие в изборите за Съвет на експертите в Иран, съобщи АФП. 

препоръчано

Хасан Хомейни е 43-годишен духовник, свързан с реформаторите в страната. Неговата религиозна компетентност е недостатъчна, според Съвета на настойниците, който разгледа кандидатурите за експерти и депутати преди вота в края на февруари. 

Съветът, който също така определя дали парламентът и президентът работят в съответствие с мюсюлманския закон шериа, е една от върховните институции в Ислямската република, основана през 1978г. от дядото на недостойния кандидат. 

Съветът на експертите, за който Хомейни-младши се кандидатира, следи дейността на настоящия аятолах Хаменей. Ако 76-годишният върховен лидер почине, духовническото събрание избира неговия заместник. 

Али Хаменей наследи като водач на Ислямската република именно основателят и лидер на революцията през 1979г. Рухолах Хомейни. 

Реформаторите, които заедно с президента Хасан Рухани целят промени в строго религиозната вътрешна и външна политика на страната, срещат отпора на консервативното духовенство във властта.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 94
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК