Николай Бареков пред ПИК: Битката на предсрочните избори ще е между най-новата и силна партия - ББЦ, и стария Борисов!
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Дочувам и разбирам, че БСП и ДПС гласят възможността правителството на Орешарски да работи до предсрочните парламентарни избори, вместо да бъде назначен служебен кабинет. Препоръчвам им да не се вкарват в такава авантюра, както и Борисов и Плевнелиев да не се опитват да правят служебен кабинет изцяло с кадри на ГЕРБ и президентството", заяви пред ПИК Николай Бареков.
Лидерът на ББЦ е категоричен: "Най-голямата извънпарламентарна сила - "България без цензура", продължава да настоява да се направи експертен кабинет, който да функционира като служебен на президента Плевнелиев, и в който да фигурират независими и надпартийни експерти. Служебният премиер също трябва да е надпартиен и да гарантира честни и свободни избори през октомври".
"Очевидно битката на тези избори ще бъде между стария Борисов и новата политическа сила ББЦ, така че е изгодно за българския народ да гласува масово и свободно на тези избори", подчерта Бареков.


