BG EN

Нинова ни лук яла, ни лук мирисала за "Кинтекс" - захапа наследника си Стоянов, а за ДАНС и офшорката в Дубай - нито дума

ТОП НОВИНАТА

Нинова ни лук яла, ни лук мирисала за "Кинтекс" - захапа наследника си Стоянов, а за ДАНС и офшорката в Дубай - нито дума

15741
на 12.08.2022
Нинова ни лук яла, ни лук мирисала за Кинтекс - захапа наследника си Стоянов, а за ДАНС и офшорката в Дубай - нито дума
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Бившият министър на икономиката Корнелия Нинова влезе в роля на "ни лук яла, ни лук мирисала" за нахлуването на ДАНС в "Кинтекс".

препоръчано

Това се случи вчера, но реакция от страна на Нинова по въпроса все още няма. 

Вместо това вицепремиерът в кабинета на Кирил Петков се зае за критикува наследника си Никола Стоянов. Направи го с публикация във Фейсбук.

"Докато политици и експерти спорят кой е виновен, има ли кораби с втечнен газ, ще тръгне ли връзката с Гърция, торовите заводи започнаха да затварят производства и да освобождават работници.

Министърът на икономиката и индустрията тепърва ще прави анкета колко фирми работят на газ и да им дава указания да намаляват потреблението с 15%.

Тези данни са налични - 28 000 предприятия ползват газ. В тях работят 250 000 души. Не ги карайте да намаляват потреблението на газ. Не може да стане. Ако го направят трябва да спрат работа, а някои от тях никога няма да могат да пуснат отново машините.

Губи се ценно време в разправии и пиар акции. Темата се идеологизира и се използва да предизборна кампания, а тя е жизнено важна за държавата и народа. Решението на този етап за икономиката и домакинствата е само едно - незабавни преговори с "Газпром". Така направиха редица европейски лидери. Ние го повтаряме от март месец. Не ако се наложи, както казва служебният министър на енергетиката. То вече е наложително", пише Нинова. 

Припомняме, че според бившия директор на "Кинтекс" Александър Михайлов, нахлуването на ДАНС вчера е във връзка с информация за плащания на дружеството във валута. Уволненият от Нинова експерт сигнализара за схемаза източване на държавната фирма, която, по думите му, хората на Корнелия Нинова са активирали в последните дни и само от началото на седмицата са платени над 800 000 лева на офшорна фирма от Дубай - фалшив посредник.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от Възраждане (ВИДЕО) БЕЗПРЕЦЕДЕНТНА СИТУАЦИЯ! Радев наруши правилника на НС, но постави на място депутат от "Възраждане" (ВИДЕО)
ново
Днес: 132
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК