НОВА ИЗЛАГАЦИЯ: Кирил Петков се фука с любим разказ на Чехов, който всъщност е на Толстой
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Положението става катастрофално, Кирил Петков наистина трябва да бъде вързан, за да спре да се излага.
Днес в интервю за „Дарик“ фанфаронът се похвалил, че Чехов е любимият му автор. А и днес, 29 януари, бил рожденият ден на писателя.
„Първо да кажа, че имам едно любимо есе на Чехов – „Колко земя му трябва на човек“. Всеки трябва да се сеща за този негов разказ…Този разказ на Чехов ми е любим – докато се стремим да заградим максимално много, трябва да мислим, всъщност, кои са важните неща, кои неща да приоритизираме“, каза Петков.
Идиотът си е идиот.
Как, след като Чехов ти е "любим", не познаваш творчеството му?
„Колко земя му трябва на човек“ всъщност е разказът на Лев Николаевич Толстой „Много ли челове́ку земли́ ну́жно?“. На български е преведен в по-стар вариант като „Колко земя е потребна на човек“, а в по-нов, като „От колко земя се нуждае човек“.
Героят на разказа Пахом си наумява да обходи колкото се може повече земя – от изгрев до залез, за да стане тя негова. Накрая го откриват издъхнал от умора.
Толстой! Чехов, обявен от премиера за негов „любим автор“, тук няма нищо общо.
Кирето е чел Чехов, колкото е чел българска география и българска история и колкото знае за мостовете на Дунав и фашизма в България.
Според харвардския мислител и ерудит „всеки българин трябвало да знае този разказ на Чехов“. А всеки полубългарин и полуканадец?