BG EN

Новите подуправители на БНБ положиха клетва

ГОРЕЩО
ЧАС ПИК

Новите подуправители на БНБ положиха клетва

10779
на 29.07.2015
Новите подуправители на БНБ положиха клетва
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Димитър Костов, Калин Христов и Нина Стоянова положиха клетва като подуправители на Българска народна банка (БНБ).

препоръчано

Народното събрание днес избра Димитър Костов за подуправител на БНБ, ръководител на управление "Банков надзор" с мандат 6 години. Решението влиза в сила от приемането му. "За" се обявиха 122 депутати, "против" бяха 65 и четирима се въздържаха. Калин Христов бе избран за подуправител - ръководител на управление "Емисионно". За него бяха 125 народни представители, "против" бяха 58 и 9 депутати се въздържаха. Нина Стоянова също бе избрана за подуправител на БНБ, ръководител на управление "Банково" на Българската народна банка със 126 гласа "за", "против" бяха 61 депутати, а се въздържаха шестима.

ПФ и РБ, които гласуваха "против" екипа на Димитър Радев, напуснаха залата преди полагането на клетва. Преди това депутатът от БСП Таско Ерменков заяви, че Калин Христов е предложил банковата ваканция. "Това ще стане ясно, ако се чуят записите при президента още по време на миналото Народно събрание, каза той.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Раците демонстрират агресивна самоувереност, Девите да са предпазливи с новите запознанства САМО В ПИК! Алена с хороскоп за неделя - Раците демонстрират агресивна самоувереност, Девите да са предпазливи с новите запознанства
ПИК TV x
САМО В ПИК TV: Митрополит Антоний с ГОРЕЩ ПРИЗИВ към българите, разделени за и срещу еврото: Най-силни сме, когато сме единни. Закъсняхме с въвеждането на религията в училището (ВИДЕО) САМО В ПИК TV: Митрополит Антоний с ГОРЕЩ ПРИЗИВ към българите, разделени за и срещу еврото: Най-силни сме, когато сме единни. Закъсняхме с въвеждането на религията в училището (ВИДЕО)
ново
Днес: 89
hot
най-четени новини в момента
Сега
19731
четат ПИК