НОВИ РАЗКРИТИЯ! Арестуваният шеф на Пето районно прикривал престъпления на свои служители
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Задържаният шеф на Пето Районно управление в София Пламен Максимов ще бъде съден за лично укривателство, твърди "Лупа", позовавайки се на източници в съдебната система. Той ще бъде обвинен, че е опъвал чадър над двама свои подчинени за участие в организирана престъпна група, както и че е прикрил палеж на свой служител.
Пламен Максимов оспорва в съда, че делото срещу него се води в Ловеч, при положение че престъпленията, в които е обвинен, са извършени в София.
Припомняме, че 7 души са привлечени като обвиняеми за участие в организирана престъпна група за палеж, подкупи и разпространение на наркотици в София и Ловеч. Групата е действала от около година и половина. Акцията по задържането на обвиняемите е проведена на 12 декември в двата града от ГДБОП и „Вътрешна сигурност“. Открити са големи количества наркотици – марихуана, синтетични наркотици, кокаин, както и десетки хиляди евро.
ВчерА Ловешкият окръжен съд освободи под домашен арест с електронна гривна началника на 5-о Районно управление на МВР в София Пламен Максимов.
Прокуратурата обяви, че ще обжалва домашния арест на Максимов.
По-рано във вторник съдът остави в ареста смятания за ръководител на групата Росен Кръстев - Стъкларя.
Под парична гаранция бе освободен един от задържаните полицаи от 5-то Районно управление на МВР - Милена Ботева.


