BG EN

Нов Координационен център ще ни помага с еврото

Животът днес

Нов Координационен център ще ни помага с еврото

12549
на 30.12.2025
Нов Координационен център ще ни помага с еврото
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

На последното си заседание за 2025 г. Министерски съвет ще надгради механизъм със създаването на нов Координационен център за еврото.

препоръчано

Негов председател ще е Владимир Иванов от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.

Премиерът в оставка Росен Желязков обясни, че задачата на центъра ще е да координира институциите на централно, териториално и общинско ниво за контролната дейност, комуникационните аспекти и реакция на проблемите на гражданите и бизнеса в периода на двойното обозначение на цените в лева и евро, обмяната на лева и еврото, както и за нередности.

"Разчитаме на бизнеса и гражданите, че с въвеждането на еврото ще има дългосрочен положителен ефект за българската икономика. От 1 януари г-н Иванов, вие ще бъдете лицето, което ще комуникира с медиите за всички въпроси, свързани с въвеждането на еврото в България", подчерта Росен Желязков.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - комуникационен гаф го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО) НОВИ ДРАМИ В ППДБ! Ген. Атанасов изпадна в изолация - "комуникационен гаф" го оставил извън пресконференцията на Мирчев и Василев (ВИДЕО)
ново
Днес: 130
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК