ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Не се предвиждат масови съкращения в „Български пощи”. Това заяви за Радио „Фокус” изпълнителният директор на компанията Пламен Павлов, по повод информация за подготвяни съкращения в дружеството. Обследване на работните места се прави всяка година, но сега е спряно, допълни Павлов.
„Спряхме го поради това, че считаме, че „Български пощи” като търговско дружество има възможност за сключване на още търговски договори, които да подсигурят работа на местата, където има недостиг от търговски договори. Т.е. нашата политика е да не съкращаваме хора, а да им намираме работа, за да може да се увеличават и приходите за дружеството, а да има работа и за служителите ни в експлоатация”, допълни изпълнителният директор.
Пламен Павлов каза още, че финансовото състояние на „Български пощи” към момента не е по-различно от последните две години. По думите му, към момента компанията е на загуба, но не по-голяма от предните години, и ако се получава ритмично компенсацията от държавата за всяка година, това означава, че дружеството ще е в добро финансово състояние.


