НЯМА КРАЙ: Полицията разби нов нелегален дом за възрастни хора в "Суходол"

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Снощи при съвместна акция на СДВР (6-то РУ) и Агенцията за качество на социалните услуги, е бил разкрит нелицензиран дом за възрастни в кв. Суходол.
В момента се извеждат живущите в него - над 10 души. Мястото е функционирало без необходимите разрешителни от социалните и здравните власти.
В разследването се е включила и прокуратурата, за да провери дали в схемата е имало имотни измами: важно е да се установи дали настаняването на тези хора не е било част от измами, като прехвърляне на недвижими имоти, манипулиране на пенсии и пр.
Новата акция е част от поредица разкрития на нелегални домове, която започна с "хосписа на ужасите" в село Ягода.
След което бе разбит и дом за възрастни хора в Говедарци, откъдето бяха изведени 75 души. Откриха ги в ужасяващи условия - връзвани, често малтретирани, упоявани и лишени от документацията им.