BG EN

Няма промяна в състоянието на 13-годишното дете с менингококова инфекция

ГОРЕЩО
Животът днес

Няма промяна в състоянието на 13-годишното дете с менингококова инфекция

6472
на 28.03.2025
Няма промяна в състоянието на 13-годишното дете с менингококова инфекция
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Продължават грижите на лекарите за 13-годишното дете, което беше диагностицирано с менингококова инфекция. В болница за наблюдение е настанен и по-малкият му брат.

препоръчано

„Големият е в интензивно отделение, няма съществена промяна в състоянието му. Мъничкият, който е на 11 години, очакваме да бъде изписан днес. Молим се всяка минута за добри новини. Бяхме наясно, че в училище има варицела, не сме знаели за друго. В петък Алекс го заболя гърлото и първоначално нямаше нищо притеснително. Но се влоши за часове. Не бях в София, той беше при баща си. Разбрах, че е вдигнал температура. Давал му е лекарства, но тя не спаднала. Повръщал е и към 04.00 ч. в неделя изпаднал в неадекватно състояние. Баща му повикал Бърза помощ, а аз тръгнах към София”, разказа пред Нова тв майката на детето Любомира Василева.

Тя сподели, че от училището са информирани за случая, за да предупредят всички, които са имали контакт с детето.

Припомняме, че 11-месечно бебе почина от болестта, въпреки усилията на лекарите от детската болница "Проф. Иван Митев". Детето било прието в Инфекциозна болница в понеделник с висока температура и повръщане, след което било транспортирано до Педиатрията.

Първата жертва на тази инфекция е мъж от Ямбол, който постъпил в тежко състояние в болницата в Първомай. Там издъхнал. Общо осем са случаите на заразяване от началото на 2025 г.

Ваксините срещу менингококови инфекции не са в задължителния календар за имунизации у нас, но от Здравната комисия в парламента смятат, че това трябва да се промени.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на април: Ракът да не харчи безконтролно, Скорпионът да излезе на разходка, Козирогът да не изпада в паника САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за втория ден на април: Ракът да не харчи безконтролно, Скорпионът да излезе на разходка, Козирогът да не изпада в паника
ПИК TV x
Проф. Антоанета Христова пред ПИК TV: Хората не са наелектризирани за този вот на недоверие - опозицията просто... (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова пред ПИК TV: Хората не са наелектризирани за този вот на недоверие - опозицията просто... (ВИДЕО)
ново
Днес: 112
hot
Сега
19974
четат ПИК