BG EN

НЯМА ПРОШКА! В Турция арестуваха редактор, критикувал значимостта на преврата преди година

СВЕТЪТ ДНЕС

НЯМА ПРОШКА! В Турция арестуваха редактор, критикувал значимостта на преврата преди година

8466
на 16.07.2017
НЯМА ПРОШКА! В Турция арестуваха редактор, критикувал значимостта на преврата преди година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турските власти са задържали редактор на регионален вестник заради статия, написана от него, в който е изразена критика срещу преувеличената значимост на опита за преврат от миналата година, съобщава Ройтерс, цитирани от Фокус.

Йелиз Корай, редактор във вестник „Коджаели Кьоз“ от северозападната провинция Измит, е задържана в дома ѝ в събота вечерта. „Някои групи бяха притеснени от статията и направиха Корай своя цел. Те искаха да я линчуват заради нейния текст, който е част от правото на свобода на изразяването“, съобщава вестникът на своята интернет страница.

В коментарна статия, озаглавена „Ще ви изям епоса“ Корай разкритикува правителството заради това, че според нея, преувеличава значимостта на опита за преврат от 15 юли 2016 г., посочвайки, че той бледнее в сравнение с Първата световна война и с големите битки в турската история. Тя добави, че правителството не е разкрило случилото се по време на опита за преврат.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 26
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК