Обама: САЩ ще използват срещу „Ислямска държава“ „умни“ подходи, а не бомбени килими
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Президентът на САЩ Барак Обама заяви по време на посещението си в Аржентина, че страната му ще използва „умни“ подходи, а не бомбени килими и подобни кървави тактики срещу тероризма, предаде агенция "Фокус", позовавайки се на ТАСС.
„Това, което работи са прецизните удари по въздуха и операциите на специалните части, които се провеждат в Ирак заедно с местните сили срещу „Ислямска държава“, подчерта Обама. Той предупреди, че САЩ няма да използват подходи, които могат да станат контрапродуктивни“.
Той увери, че нанасянето на поражение на „Ислямска държава“ и „унищожаването варварския тероризъм по целия свят“ са първостепенен приоритет за него. „В програмата ми няма по-важен въпрос“, добави президентът.


