BG EN

Обвиняват турски гражданин за контрабанда на тютюн, цигари и стимуланти

Темида

Обвиняват турски гражданин за контрабанда на тютюн, цигари и стимуланти

4713
преди 3 часа
Обвиняват турски гражданин за контрабанда на тютюн, цигари и стимуланти
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Обвиняват турски гражданин за контрабанда на тютюн, цигари и стимуланти.

препоръчано

На 28.07.2026 г., на ГКПП „Капитан Андреево“, обл. Хасково, пристигнал лекотоварен автомобил с чужда регистрация, превозващ стока от Турция през България за Белгия. Водачът му - турският гражданин Х.Д на 54 г., пътувал сам.

Той обявил, че няма стоки за деклариране. При извършената щателна митническа проверка между превозваните лични вещи, митническите служители отрили 7 денка, съдържащи общо 390 килограма тютюн за пушене, 5 кашона с 285 броя опаковки - стимуланти за полова мощ и 11 стека с цигари. Стойността на контрабандираните стоки възлиза на 72 214 евро .

По случая е образувано досъдебно производство, което се провежда от разследващ митнически инспектор. По разпореждане на Окръжна прокуратура-Хасково водачът на лекотоварния автомобил Х.Д е  привлечен към наказателна отговорност за престъпление по чл. 242, ал.1, б „Д“ от Наказателния кодекс. Спрямо него е взета мярка за неотклонение „гаранция“, както и „забрана за напускане пределите на Република България”, освен с разрешение на Окръжна прокуратура-Хасково. Наред с това е бил временно отнет и документът му за задгранично пътуване. Разследването по случая продължава.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС предупреждава: Има ръст на жертвите по пътищата. Демерджиев, улисан в хобито си да трупа нотариални актове, губи битката (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС предупреждава: Има ръст на жертвите по пътищата. Демерджиев, улисан в хобито си да трупа нотариални актове, губи битката (ВИДЕО)
ново
Днес: 67
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК