ГОРЕЩО
Локомотив София може да отмъкне нещо от Левски
ГОРЕЩА ТЕМА! Експерт разкрива истината за цените на горивата: В Европа растат и ще продължат да растат
СЛЪНЦЕТО пробива облаците, но дъжд с гръмотевици следобед не е изключен над планините, а и над морето (КАРТИ)
ОСТРИ РЕАКЦИИ: Не е нормално всички да борим комплексите си с ботокс като Константин Проданов и да се мислим за големи красавци
Тежко му на Радев с такава улична банда
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Обезлесяването на бразилската джунгла Амазонка достигна рекордно ниво през първата половина на 2022 г., съобщава националната космическа агенция INPE в петък.
препоръчано
Най-голямата тропическа гора в света загуби 3750 квадратни километра джунгла от началото на годината. Това е най-лошият резултат за този период от началото на воденето на записи през 2016 г., отбелязва БГНЕС.
Предишният най-лош такъв от 3605 квадратни километра беше определен миналата година. Новият дори не включва последните шест дни на юни.
Тази година беше регистриран и най-тежкият юни от 15 години за горски пожари.
свързани новини
Индиански племена от Амазонка взеха за заложници държавни чиновници
35592
на 08.03.2016
Половината от дървесните видове в басейна на Амазонка са застрашени
10328
на 22.11.2015
Одобриха първото хапче, което понижава „лошия“ холестерол
5193
преди 39 минути
САЩ подозират новия аятолах в готовност за ядрена бомба
12244
преди 6 часа
Венецуела се оттегля от Международния наказателен съд
6837
преди 12 часа
Тръмп: Иран трябва да плати за щетите по корабите и товарите
7094
на 24.07.2026


