BG EN

Обраха пасажери от лайнера "Симфония" във Варна

Региони

Обраха пасажери от лайнера "Симфония" във Варна

10831
на 15.04.2014
Обраха пасажери от лайнера Симфония във Варна
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Двама англичани и една гражданка на Израел са били ограбени във Варна по време на разходката им из града. Откраднати са им както голяма сума пари, така и всички документи, казаха от пресслужбата на ОД на МВР в морския град, пише "24 часа".

препоръчано

Те са били от круизния лайнер "Симфония" и заради разследването отпътуването му от Морска гара - Варна се забавило. Едва 1 час след полунощ големият презокеански лайнер напуснал Варна.

На плаващия под флага на Панама кораб има около 1500 туристи. Първоначално маршрутът не е включвал Варна, но заради ситуацията в Украйна съдът е бил пренасочен към българския бряг.

"Симфония" се отлепи от варненския бряг, след като от британското и израелско посолства им осигуриха документи, казаха от управата на порта.

По-голямата част от пътуващите на "Симфония" са се включили в организираната от домакините автобусна разходка. С пет автобуса чужденците са посетили катедралния храм "Свето Успение Богородично", Делфинариума, курортите и един от моловете. В голямата група не е имало проблеми. Всички пътуващи на кораби са били инструктирани за поведението си и за възможните проблеми с просяци, чейнчаджии, търговци на сувенири и крадци във Варна.

Тримата потърпевши пасажерите стъпвали за втори път във Варна. Затова решили да се разходят сами. Те се прибирали от дългата обиколка на града, когато били нападнати в Морската градина. Неизвестни са им задигнали чантите и са изчезнали в харстите на парка. Наоколо нямало жива душа, допълниха от полицията.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 декември - конфликтът с ръководството е неизбежен за Овните, допълнителна работа ще донесе добър приход за Стрелците
ПИК TV x
Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО) Петко Петков пред ПИК TV: Радев свенливо се сближава с ППДБ и „Възраждане“, а агресията в парламента прикрива безидейност (ВИДЕО)
ново
Днес: 4
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК