ОГРОМНА ДРАМА НА "ГЕРЕНА": В люто дерби - "сините" и "канарчетата"... (ОБНОВЕНА/СНИМКИ)

на 31.03.2019
81501
11

Левски и Ботев (Пловдив) не се победиха в мач от 27-ия кръг на Първа лига. Двубоят на "Герена" завърши при резултат 1:1. Мариани от дискусионна дузпа реализира за домакините през първото полувреме. В началото на втората част Кристиан Димитров изравни, вкарвайки с изстрел извън наказателното поле. Малко след това Балтанов от гостите получи втори жълт - респективно червен картон. Столичани обаче не се възползваха от численото си преимущество и срещата завърши при равен резултат - 1:1.

Ето какво се случва в Първа лига (КЛАСИРАНЕ, РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА)

Изиграха се мачовете от последния кръг на редовния сезон...

на 19.03.2019

"Сините" са трети във временното класиране с пасив от 8 пункта спрямо Лудогорец. "Канарчетата" са четвърти в таблицата с 9 точки по-малко от Левски.

Бившият национал Александър Тонев стартира за гостите на "Герена", Неделев пък не игра за Ботев тази вечер поради травма, а при домакините шанс за изява получи новата чуждестранна надежда на "сините" - Еркебулан Сейдахмет.

В следващия кръг Левски ще гостува на Черно море, а "жълто-черните" ще са гости на Берое.

Равностойни първи 30 минути на мача, домакините създадоха повече опасни атаки, но най-сериозното положение за гол се откри пред гостите, Миланов обаче парира кълбото. Без 100-процентови ситуации за гол в първия половин час на спора.

Мариани в 35-ата минута реализира от дузпа - 1:0 за Левски. Бялата точка бе посочена за игра с ръка на Филипов. Ситуацията е много дискусионна като "канарчетата" реагираха бурно на въпросното отсъждане. Дори се стигна до кратко спречкване между Кристиан Димитров и Валери Божинов. В крайна сметка реферът прецени, че има непозволена игра с ръка, макар да останаха серозни съмнения, че футболистът на Ботев удря топката с рамо.

"Канарчетата" с ключов трансфер

Ферарио Спасов се завърна вчера на базата на Ботев (Пд) в...

на 22.03.2019

Сейдахмед отправи силен далечен шут в 42-ата минута, а Кайзер съумя да парира кълбото.

Второто полувреме започна по шокиращ начин за домакините. В 47-ата минута Кристиан Димитров с прецизен изстрел от воле, извън наказателното поле, вкара за 1:1.

3 минути по-късно Балтанов получи втори жълт - респективно червен картон и така гостите останаха с човек по-малко на терена. Халфът направи груб фаул и ситуацията изглежда далеч по-малко дискусионна в сравнение с отсъдената по-рано в мача дузпа за домакините.

Последваха пропуски на Сейдахмет и Паулиньо. И мачът завърши при равенство 1:1.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов; Живко Миланов, Давид Яблонски, Нуно Рейш, Иван Горанов; Мартин Райнов; Еркебулан Сейдахмет, Давиде Мариани, Паулиньо; Валери Божинов, Станислав Костов

Рожденикът Николай Илиев с горещ коментар за гранда от "Герена"

Днес легендарният защитник на Левски Н. Илиев става на 55...

Треньор: Георги Дерменджиев

БОТЕВ ПД: Даниел Кайзер; Филип Филипов, Кристиан Димитров, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо; Радослав Терзиев; Лазар Марин, Лъчезар Балтанов, Васил Шопов, Александър Тонев; Антонио Вутов

Треньор: Николай Киров

СЪДИЯ: Никола Попов

Ето и снимки от спортното събитие:

(11)
1
Отново подарък за гранда, несъществуща дузпа за отбора на Бащицата, който е наредил милицинерите да бъдат шампиони????? И тъй като не могат да вкарват, ще вкарват съдиите!
2
Дузпи, дузпи, червени картони, аванта, аванта, аванта! Телетата от под уяне са бутани всячески, с всички сили, бфс е престъпна и Долна организация!
3
Само Ботев Пловдив.ДО КОГА НА ЛЕВСКИ ЩЕ ПОМАГАТ С ДУЗПИ ?
4
14 ПЛЮС цялото БФС срещу 10 от Ботев. Така се прави и пак не стига
5
път играч на мача в мач на фк доноснически евроидиот е съдията. Под благосклонния поглед на служителите на бфс лесна от подуяне е тикана напред с всички възможни средства и защо - само за да се изгаври с българския футбол срещу поредния Вадуц!
6
Стига бе тези от Ботев играха като на война,ритане,скачане,това ли е футбол.Да има и слаби мачове,кой знае какво е станало.Ще има такива резултати ,нима Лудогорец не направи равен у дома.Ами дузпата на ЦСКА,каква беше.Айде по спокойно,нищо трагично не е станало!!! Само Левски!!!
7
Здраво тото! След червения картон НИТО ЕДИН ТОЧЕН УДАР ВЪВ ВРАТИТЕ. Вместо да помага на Левски, Васил Божков го "точи". Тия трийсет и кусур милиони трябва да се изплащат, а азиатските заложни къщи са най-добрите източници. Всичко друго-дузпи, картони, неадекватни отсъждания, са за балъците, които докато дишат няма да разберат за какво става дума.
8
А тъй товарищ ГЛЕДАЛ ли си мача-срещата та коментираш като Дявола и то баш на Първи Април....А товарищ от четата на дървеняците.....И не забърквай другите срещи та да отклоняваш вниманието като катаджия..НАЛИ СИ РЕАЛИСТ кажи как протече мача НО истината,иначе дрънкаш като празна тенекия от сирене и то на Женския пазар....заобиколен от новите граждани на Софето,и гледащи към дупето........????
9
Аутистът полевъд сигурно пак не е коментирал съдийството и подаръците към ФК“Лесна“ които не спират !!!! Както се казва - всеки тим мечтае за това, но само един се облагодетелства от това !!! Aко не беше съдията, говедата от „Джингиби-Спартак губеха мача !!!
10
Заучената комбинация пак проработи. Топката удари защитника в рамото /след удар от 1 метър/, обаче говедата вдигнаха ръце, затръшкаха се и "съдията" Попов не можа да им откаже !!! Не случайно се пее в песента за говедата „втора дузпа да даде, от позора да ги отърве“ !!! Парцалът Никола Попов яко се изложи !!! А ФК“Лесна“ пак се подигра с труда на съдията, който както всички видяха даде всичко от себе си !!!