BG EN

ОКОНЧАТЕЛНО! Забраниха вдигането на цените на стоки и услуги без икономическа логика за 1 година

Политика

ОКОНЧАТЕЛНО! Забраниха вдигането на цените на стоки и услуги без икономическа логика за 1 година

31596
преди 5 часа
ОКОНЧАТЕЛНО! Забраниха вдигането на цените на стоки и услуги без икономическа логика за 1 година
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Депутатите решиха окончателно на второ четение и забраниха вдигането на цени на стоки и услуги, без то да е икономически обосновано, в срок от 1 година.

препоръчано

Проверки ще бъдат осъществявани от Комисията за защита на потребителите (КЗП), която има право да изисква цялата информация, касаеща ценообразуването, доставните цени, производствените разходи и крайната цена за потребителите.

Драстично се увеличава и размерът на глобите. При нарушение, свързано с цената на определена стока, ще има глоби от 10 000 до 100 000 евро.

Ако стоките са повече, глобите се налагат за всеки продукт поотделно. При повторно нарушение санкциите са двойни.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО) ПИК TV! Шефът на КЗП оповести с какви нарушения се сблъскват в магазините и попадат ли под ударите им и големите търговски вериги (ВИДЕО)
ново
Днес: 77
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК