BG EN

Окончателно: Намалиха гаранцията на шофьора, обвинен за катастрофата в София със загинал полицай

Темида

Окончателно: Намалиха гаранцията на шофьора, обвинен за катастрофата в София със загинал полицай

11342
на 13.01.2026
Окончателно: Намалиха гаранцията на шофьора, обвинен за катастрофата в София със загинал полицай
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Софийският апелативен съд потвърди по-ниската парична гаранция от 20 000 лв. на Мирослав Василев. Решението е окончателно.
 
Василев е обвинен за това, че на 1 декември в района на Северната тангента блъска с колата си полицейски автомобил, след което настъпва смъртта на полицейски служител, който в този момент е извършвал служебните си задължения. Обвинението е за извършено деяние по непредпазливост. Прокуратурата посочи, че Василев се е движил със 149 км/час.

препоръчано

Апелативният съд посочи днес, че по-долната инстанция правилно се е мотивирала да намали гаранцията от 50 000 на 20 000 лв. По време на разглеждането на мярката за неотклонение пред Софийският градски съд стана ясно, че Василев е внесъл само 20 000 лева от паричната гаранция. Защитата на Василев тогава посочи и представи доказателства, че внесените до момента 20 000 лева са събрани от приятели и колеги, назаем и със срокове за връщане. Също бе отбелязано, че половингодишният доход на обвиняемия е 21 000 лева.

Днес защитникът на Василев, посочи, че няма опасност той да се укрие или да извърши друго престъпление. От приложените документи за заем се вижда, че 16 от 20-те хиляди са на заем, а не негови спестявания, съобщава БТА.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО) Виктор Димчев пред ПИК TV: Пълното мнозинство на Радев не е гаранция за пълен мандат (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК