Оливие Жиру с наказателна акция срещу Севиля в Шампионска лига

7281
на 03.12.2020

С четири гола на френския си нападател Оливие Жиру (8-ата минута, 54-ата, 74-ата и 83-ата минута от дузпа) Челси победи като гост Севиля с 4:0 в мач от петия кръг в група „Е” на Шампионска лига.

За Челси това бе четвърти успех в групата, като тимът продължава без загуба и с едно равенство. Севиля регистрира първата си загуба в групата.

В другия двубой от групата Краснодар победи у дома Рен с 1:0.

Преди последните мачове следващата седмица лидер е Челси с 13 точки, пред Севиля 10, Краснодар - 4 и Рен – 1 точка.

Резултати от останалите мачове от петия кръг на Шампионска лига, които се изигараха вчера:

Група „F”

Борусия (Дортмунд) – Лацио 1:1
Брюж – Зенит (Санкт Петербург) 3:0

В класирането лидер е Борусия с 10 точки, пред Лацио 9, Брюж 7 и Зенит -1 точка.