BG EN

Оман съди България заради фалита на КТБ

ГОРЕЩО

Оман съди България заради фалита на КТБ

5070
на 08.07.2015
Оман съди България заради фалита на КТБ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Най-големият държавен резервен фонд на Оман започна законови действия срещу българското правителство заради колапса на Корпоративна търговска банка (КТБ), предаде Reuters, позовавайки се на източник от фонда.

Оманският общ държавен резервен фонд притежаваше 30% от акциите на четвъртата по големина финансова институция в България, която бе затворена от централната банка след масово теглене на влоговете, което предизвика най-тежката финансова криза в страната от 90-те години насам.

Новините от фонда дойдоха, след като в сряда комисия в българския парламент обвини основния акционер в КТБ, че е управлявал банката като пирамида, което му е било позволено от слабия надзор на БНБ, пише агенция "Фокус".

В тази връзка анонимен източник е заявил, че фондът е завел арбитражен иск в европейски съд. „Нашето искане е да получим счетоводната стойност на инвестициите си“, обяснил е източникът.

Българското финансово министерство не е коментирало информацията.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 120
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК