BG EN

ООН е „дълбоко обезпокоена“ заради цивилните жертви в Мосул

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН е „дълбоко обезпокоена“ заради цивилните жертви в Мосул

3889
на 07.11.2016
ООН е „дълбоко обезпокоена“ заради цивилните жертви в Мосул
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Организацията на обединените нации (ООН) е „дълбоко обезпокоена“ заради цивилните жертви на фона на усилващите се бойни действия за освобождаването на иракския град Мосул от терористичната групировка „Ислямска държава“, съобщава онлайн изданието The New Arab.

препоръчано

Протестът на организацията идва, след като в петък 18 души, които се опитваха да избягат от Мосул, загинаха след експлозия на крайпътна мина, която унищожи камиона, в който те бяха транспортирани от иракските сили за сигурност.

„Ние сме дълбоко обезпокоени от докладите за цивилни жертви и ранени вследствие на кръстосан огън и импровизирани мини, принудителното вербуване на деца и използването на семейства като човешки щитове в области под контрола на „Ислямска държава“, заяви Лиз Гранде, хуманитарен координатор за Ирак.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 93
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК