ООН призова за сдържаност по случая със смъртта на палестинския министър
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Съветът за сигурност на ООН в петък вечерта призова израелтяни и палестинци да проявят максимална сдържаност след инцидента с гибелта на бившия палестински министър Зияд Абу Айн на Западния бряг, предаде ТАСС.
В направеното изявление, членовете на Съвета за сигурност изразяват своето огорчение от смъртта на Айн, който загина по време на демонстрация на Западния бряг на река Йордан.
„Членовете на Съвета за сигурност призовават страните да обезпечат провеждането на оперативно и открито разследване. Членовета на Съвета също така взеха под внимание готовността на правителството на Израел да проведе съвместно разследване на инцидента. Членовете на Съвета за сигурност призовават всички страни да проявят максимална сдържаност и да избегнати стъпки, които могат още повече да дестабилизират ситуацията”, се казва още в изявлението на Съвета за сигурност на ООН.


