BG EN

ООН призова Иран да се откаже от обогатяването на уран до 20 процента

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН призова Иран да се откаже от обогатяването на уран до 20 процента

4872
на 05.01.2021
ООН призова Иран да се откаже от обогатяването на уран до 20 процента
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

ООН призова Иран да се откаже от обогатяването на уран до 20 процента и да спазва условията на иранското ядрено споразумение. Това заяви на брифинг Фархан Хак, заместник-говорител на генералния секретар на ООН, цитиран от ТАСС и БНР.

препоръчано

"Бяхме пределно ясни, че всички страни трябва да изпълняват условията на иранското ядрено споразумение. Призоваваме и Иран да го изпълнява и да си сътрудничи с Международната агенция за ядрена енергия", каза Хак.

Генералният директор на агенцията Рафаел Гроси уведоми Съвета за сигурност на ООН, че Иран възнамерява да обогатява уран до 20 процента. Говорителят на иранското правителство Али Рабии заяви, че Техеран е започнал да обогатява уран до 20 процента на обекта си във Фордо.

Съединените щати критикуваха изявлението на Иран като форма на "ядрено изнудване", предаде агенция „Ройтерс”.

„Обогатяването на уран до 20 процента в обекта във Фордо е очевиден опит на Иран да засили своята кампания по ядрено изнудване, опит, който ще се провали”, заяви говорител на Държавния департамент, пожелал анонимност.

 

 

 

Сподели:
Бомба x
Спортът променя тялото и ума Спортът променя тялото и ума
ПИК TV x
Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО) Радослав Ревански ексклузивно пред ПИК: Хиляди хора от всички етноси има на площада в Белица! Провалените политици от ППДБ нескопосано ни обвиняват, че вадим етническата карта (ВИДЕО)
ново
Днес: 98
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК