BG EN

ООН с шокиращи обвинения към сирийската армия

СВЕТЪТ ДНЕС

ООН с шокиращи обвинения към сирийската армия

3531
на 17.09.2016
ООН с шокиращи обвинения към сирийската армия
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 Международно разследване е установило, че две сирийски хеликоптерни ескадрили и две други военни единици са отговорни за атаки с хлорен газ над цивилни, съобщава Reuters, цитирани от "Фокус", като се позовава на източник от западните дипломатически кръгове.

препоръчано

Разкритията на Организацията на обединените нации (ООН) и Организацията за забрана на химическите оръжия (ОЗХО) са направени на база данни, предоставени от западни и местни разузнавателни служби.

„Били са 22-ра дивизия, 63-та бригада и 255 и 253 ескадрили на сирийското правителство“, разкрива източникът на агенцията, пожелал анонимност.

Идентифицирането на конкретни военни части, отговорни за атаките, може да засили натиска от някои западни членове в Съвета за сигурност на ООН за ясен отговор срещу извършването на подобни атаки, като налагане санкции и търсене на отговорност.

Правителството на сирийския президент Башар Асад отрече употребата на токсичен газ на бойното поле и заяви готовност да сътрудничи на ОЗХО.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите решават за промените в Изборния кодекс и как ще гласуване на изборите (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 19
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК