BG EN

Опандизиха мъж за незаконна търговия със старинни монети

Региони

Опандизиха мъж за незаконна търговия със старинни монети

19352
на 26.10.2018
Опандизиха мъж за незаконна търговия със старинни монети
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

54-годишен мъж е арестуван, след като е бил заловен незаконно да продава старинни монети, съобщиха от МВР.

препоръчано

При полицейска операция за противодействие на престъпления с културно-исторически ценности е задържан извършителят, който е от Пловдив. Той предлагал за продажба старинни монети на организирана нумизматична сбирка в София.

Полицаите намерили и иззели на местопрестъплението десетки монети с археологически характер.

Последвало и претърсване на жилището в София, ползвано от 54-годишния пловдивчанин, където били намерени още старинни монети. Общият брой на конфискуваните археологически находки е 61.

В резултат на назначената съдебно-археологическа експертиза на старинните монети, става ясно, че те притежават характеристики на движими археологически обекти и културни ценности по смисъла на Закона за културно наследство.  

Всички материали по случая са докладвани в Софийска градска прокуратура.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК