BG EN

Оперираха обгорелите в бургаската рафинерия електротехници

Животът днес

Оперираха обгорелите в бургаската рафинерия електротехници

3026
на 14.12.2013
Оперираха обгорелите в бургаската рафинерия електротехници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Обгорелите от волтова дъга електротехници в „Лукойл Нефтохим" Бургас вече са оперирани. На най-тежко пострадалия Валентин Стоянов предстои и втора операция.

препоръчано

Двамата мъже са настанени в Клиниката по изгаряния във Военноморска болница във Варна.

„И двамата бяха оперирани днес преди обед. На по-слабо пострадалия Стоян Тодоров, който имаше 15% изгаряния е напълно отстранена цялата мъртва кожа. Предстоят му превръзки и възстановяване", съобщи за Дарик д-р Йоланда Заякова, началник на Клиниката по изгаряния.

51-годишният Валентин Стоянов, при който обгарянията са 45% също премина през операция, след което е бил подготвен за следваща. Тя ще се състои в понеделник. Д-р Заякова уточни, че когато става въпрос за изгаряния, винаги има опасност за живота на пострадалите.

Стоянов и Тодоров пострадаха по време на ремонтна дейност. Според официално становище на бургаската рафинерия, причината за инцидента, довел до волтова дъга, поразила общо четирима електротехници, е грешна тяхна манипулация с електрически кабел.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Проф. Георги Рачев даде надежда на всички: Ще има затопляне за Цветница, а за Великден... (ВИДЕО)
ново
Днес: 25
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК