BG EN

Опростяват данъчната декларация за доходите на физически лица

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Опростяват данъчната декларация за доходите на физически лица

3863
на 07.04.2014
Опростяват данъчната декларация за доходите на физически лица
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Данъчната декларация за доходите на физическите лица ще бъде съкратена и опростена. Такава препоръка е дал на Националната агенция по приходите (НАП) премиерът Пламен Орешарски. В момента НАП вече работи по новия вариант, който ще влезе в сила от следващата година, съобщи TV7.

препоръчано

Данъчна декларация подават самоосигуряващите се лица и работещите на трудов договор, които имат допълнителни доходи от наеми или хонорари. Тази година за първи път те трябва да попълват отделна справка за авансово внесения данък по тримесечия. 

Това обаче се оказва и най-големият проблем заради неизпълнение на законовото положение и често пъти хората се обръщат към счетоводители за попълвването й. 

Другото, което обърква хората, е попълването на информацията за окончателния размер на осигурителния доход. 

Най-лесно това става чрез електронния формуляр, който коригира грешките в движение и пресмята автоматично дължимите суми. 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО) Виктор Димчев С ЕКШЪН АНАЛИЗ за ПИК TV: ГЕРБ и ДПС-Ново начало ще бъдат значим фактор и при следващи избори. ППДБ ще трябва да работят с тях (ВИДЕО)
ново
Днес: 73
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК