BG EN

Оптимистично за времето в петък! Снегът спира, облачността се разкъсва, но идва страшен студ

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Оптимистично за времето в петък! Снегът спира, облачността се разкъсва, но идва страшен студ

62066
на 19.01.2017
Оптимистично за времето в петък! Снегът спира, облачността се разкъсва, но идва страшен студ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

През нощта от север валежите постепенно ще спират, а облачността ще се разкъсва. Това казва пред „Фокус“ Анна Дякова – дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към БАН.

препоръчано

В Южна България все още ще превалява сняг, но до сутринта и там валежите ще спрат. В Източна България ще продължи да духа умерен и силен север-североизточен вятър и там остават условията за образуване на преспи и навявания. Минималните температури ще са предимно между минус 5° и минус 10°, на отделни места в Северна България до минус 12°. Утре ще е без валежи. Облачността ще е разкъсана, по-значителна над южните райони. Вятърът ще отслабне, в много райони и ще стихне. Максимални температури в повечето места между минус 6° и минус 1°.
Атмосферното налягане остава по-високо от средното за януари. 

Над Черномориeто облачността ще се разкъса и ще намалее. По- значителна ще остане над южната част. Вятърът ще отслабне, през деня ще е умерен от североизток. Максималните температури на въздуха ще са от минус 3° до 2°. Температурата на морската вода е 2-3°. Вълнението на морето след обяд ще е около 3 бала.

Над планините ще има разкъсана облачност. Ще духа слаб северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра около минус 4°, на 2000 метра – около минус 8°.

През почивните дни сутрин ще е доста студено. През деня в планините и планинските райони ще преобладава слънчево време и ще се затопля. В равнинната част от страната ще се образува инверсионна облачност или мъгла, които на места в неделя, главно в Източна България ще се задържат почти през целия ден и температурите там ще остават ниски, а е възможно и да прехвърча сняг. В понеделник над много райони ще има ниска облачност, а привечер от югозапад ще з

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи САМО В ПИК: Прочетете топ хороскопа на Алена за 13 декември - Овните се радват на успехи, Девите да бъдат предпазливи
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 43
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК