ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
България може да предложи еврокомисар след 16 юли. Това стана ясно от изявление на премиера Пламен Орешарски пред журналисти в парламента.
„Въпреки че грубо казано половината страни са номинирали еврокомисар, ние ще се опитаме да го направим след 16 юли, когато има извънреден Европейски съвет, за да мога да направя консултации с някои от ръководителите на Европейската комисия, надявам се и с новия ръководител, който ще бъде гласуван на 15 юли – Жан-Клод Юнкер. И се надявам, че той ще присъства на 16-ти, но като се върна, ще ви кажа какви разговори съм направил тогава“, заяви министър-председателят.
От думите на Орешарски не стана ясно дали той смята да предложи български еврокомисар непременно преди края на месеца, когато той възнамерява да подаде оставка, или това би могло да стори правителство след него.


