ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Заместник-кметът на община Исперих Бейсим Руфат е освободен от длъжност. Неговият ресор бе „Архитектура, управдление на собствеността, териториално и селищно устройство”. Кметът на общината Бейсим Басри заяви, че договорът на Руфат е прекратен вчера. Той обясни, че това е станало след решение на общинската организация на ДПС, от чиято квота бе назначен Руфат.
Бейсим Руфат коментира, че бил освободен по взаимно съгласие. Той отбеляза обаче, че причината за освобождаването му от длъжността е това, че се среща с независимия народен представител Гюнай Хюсмен, пише topnovini.bg.
„Според мене Хюсмен беше отстранен незаконно от ДПС и затова, че го подкрепям ме освободиха от поста”, коментира Руфат. Той смята, че кметът Бейсим Басри не е взел еднозначно решение за освобождаването му, а някой му го е наложил.
Бившият вече кмет обяви още, че на предстоящите избори ще се кандидатира като независим кандидат за кмет на община Исперих.
Независимият народен представител Гюнай Хюсмен коментира, че е несериозно да се отстрани от длъжност лице, което си „пие кафето” с народен представител. Ако причината наистина е тази, „тежко и горко му” на тези, които са накарали кмета на общината Бейсим Басри да освободи Бейсим Руфат, каза депутатът.
Той заяви още, че Бейсим Руфат е достоен и силен човек и заслужава да бъде издигнат като кандидат за кмет на общината. Към този момент обаче не може да се говори за подкрепа, тъй като все още не е обявена официално кандидатурата му, добави Хюсмен.
- See more at: http://razgrad.topnovini.bg/node/608943#sthash.k0rhYMlE.dpuf


