BG EN

Осем ромчета са болни от морбили, не били ваксинирани

Региони

Осем ромчета са болни от морбили, не били ваксинирани

20962
на 25.03.2017
Осем ромчета са болни от морбили, не били ваксинирани
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

„В момента болните от морбили у нас са осем. Всичките са неимунизирани, от ромски произход. Правим всичко възможно да не се даде тласък на това разпространение в страната”, каза пред Нова телевизия д-р Галин Каменов, зам.-министър на здравеопазването.

препоръчано

По думите на зам.-министъра ваксината няма никакви странични ефекти.

„Ваксините работят, просто обхватът в Румъния не е достатъчно висок. Статистиката показва, че в последните 15 години само от морбили са спасени 20 милиона детски живота”, съобщи още д-р Каменов. Според него не може да се правят изводи от един случай.

„Броят на ваксините се увеличава, тъй като науката се развива”, заяви той.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата събота на декември: Овенът да се готви за никулденски купон, но да пази здравето си. Лъвът да не харчи излишно
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 48
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК