BG EN

Оставиха 100 хил. души във Велико Търново без вода

Региони

Оставиха 100 хил. души във Велико Търново без вода

5287
на 07.11.2021
Оставиха 100 хил. души във Велико Търново без вода
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Авария на магистралния водопровод, захранващ Велико Търново и селищата в общината, оставя без вода за поне едно денонощие над 100 хиляди население. Спукан е участък от магистралния водопровод в землището на великотърновското село Присово.

препоръчано

Пробивът е в метална тръба с диаметър от 1000 милиметра. Аварията е станала тази сутрин около 9,30 часа, потвърди за БНР главният инженер на ВиК Йовковци Илия Сирмов. Той увери, че е създадена организация, разкрива се авариралата тръба, за да бъде подменена.

Инж. Сирмов посочи, че до 24 часа аварията се очаква да бъде отстранена и да се възстанови водоподаването за Велико Търново и селищата от общината.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК