BG EN

Осъдиха мъж, опитал да пробута 50 евро на чиновник за подкуп

ЧАС ПИК

Осъдиха мъж, опитал да пробута 50 евро на чиновник за подкуп

5656
на 08.11.2018
Осъдиха мъж, опитал да пробута 50 евро на чиновник за подкуп
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Влезе в сила осъдителна присъда спрямо Г.Г., признат за виновен за извършено от него престъпление по чл. 304, ал. 1 от Наказателния кодекс. Той е бил предаден на съд с обвинителен акт на Окръжна прокуратура – Монтана за даване на подкуп на длъжностно лице. Това съобщиха от Апелативна прокуратура- София.

препоръчано

На 24 юли 2017 г. подсъдимият Г. се явил в община Медковец, придружаван от негов познат. Двамата се интересували от реда и условията за сключване на граждански брак между българска гражданка и чужденец от Пакистан. На служителката във ведомството те представили копия на документи, като на чуждоезичните такива липсвали заверки и легализации. В тази връзка им били дадени указания за коригиране на непълнотите и неточностите.

На следващия ден двамата представили в общината необходимия комплект документи в изряден вид, като с тях се явили и лицата, които планирали да сключат граждански брак.
Подсъдимият попълнил съответното заявление, което, наред с необходимите декларации, било подписано от българската гражданка и чужденеца. Като свидетели на бракосъчетанието фигурирали Г.Г. и придружителят му.

След като всички документи били комплектовани, същите били предадени от Г.Г. на общинския служител, който ги прегледал и открил между тях банкнота от петдесет евро. На въпроса да даде обяснение за тях, подсъдимият казал, че ги дава „за почерпка“. Общинският служител възразил и Г.Г. набързо си тръгнал.

След съгласуването на документите и брачната процедура с кмета на общината била насрочена дата, на която лицата не се явили. В телефонен разговор Г.Г. заявил, че пакистанецът избягал, вероятно се отказал от намеренията си, и настоявал да му бъдат върнати документите, както и банкнотата от петдесет евро.

Било му отказано, тъй като към онзи момент случаят бил докладван на органите на ДАНС, с оглед предложен и даден подкуп на общински служител.

В хода на досъдебното производство е било установено, че роденият в Пакистан чужденец – М.А., незаконно е пребивавал на територията на България. С действията – даване на подкуп на общински служител, подсъдимият Г. целял безпрепятственото сключване на фиктивен граждански брак.

За извършено престъпление на подсъдимият Г.Г. е наложено наказание „пробация“.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Остават ни 20 метра до финала. След 1 януари ще говорим за оставки и протести (ВИДЕО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Борисов: Остават ни 20 метра до финала. След 1 януари ще говорим за оставки и протести (ВИДЕО)
ново
Днес: 24
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК