BG EN

Отварят шест нови болници

Здраве

Отварят шест нови болници

4391
на 19.05.2013
Отварят шест нови болници
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шест нови болници са поискали разрешение да отворят врати за първите пет месеца на годината. Това сочат официалните данни на Министерство на здравеопазването.

препоръчано

Три от болниците са на територията на София. Две от тях са многопрофилни, което означава отделения поне по две специалности. Третата е специализирана за очни болести. Само преди месец "Стандарт" писа, че в столицата се канят да отворят врати и три нови онкологии.

Останалите болници, които искат разрешение от здравното министерство, са в провинцията. Специализирана болница по кардиология ще има в Шумен. В Пловдив се чака нов диализен център, а в Стара Загора още една многопрофилна болница.

За 10 години клиниките у нас се увеличах от 249 на над 315. От тях близо 100 (или една трета) са частни. Всички те се борят за пациенти, за специалисти и за договор със здравната каса, откъдето основно получават финансиране. Явно без притеснения, че в страната отдавна има дефицит и на лекари, и на болни, и на пари.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета Радев в Министерския съвет (ОБНОВЕНА) ПИК TV: Служебното правителство предаде властта на кабинета "Радев" в Министерския съвет (ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК