ОТВЕТНА РЕАКЦИЯ: Киретата запретнаха ръкави за ВЪЗМЕЗДИЕ - бутат Цончо от важен пост след боя по Божанков

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Цончо Ганев да бъде остранен от поста заместник-председател на Народното събрание заради бруталното нападение на депутата Явор Божанков в пленарна зала.
Това поиска депутатът от ППДБ Даниел Лорер след вчерашната срамна сцена, разиграла се пред телевизионните камери на БНТ, а чрез тях - и пред очите на цяла България.
Както ПИК писа, заради реплики от страна на Божанков, Ганев се засили към него по пътеката между банките и го блъсна с всичка сила с двете си ръце.
С грозните сцени се прочухме и по света, след като бяха покани от няколко международни информационни агенции.
"Ганев упражни физическо насилие върху Явор Божанков - недопустимо поведение в българска институция. Ганев нееднократно е използвал обиден и циничен изказ от трибуната. Системно е нарушавал правилата за провеждане на парламентарни заседание, чрез блокиране на трибуни, опити за унищожаване на имущество... Тези прояви са извършвани демонстративно и показват системно неуважение на тази институция...", заяви Лорер в нарочно декларация от името на ППДБ.
Той добави, че наложените до този момент санкции от страна на председателя не са имали възпитателен ефект.
"Недопустимо е за авторитета на българския парламент да бъде представляван и ръководен от народен представител, който системна уронва неговия престиж. Поведението му е несъвместимо и с Конституцията, и с правилника. Проявата на физическо насилие срещу народен представител е ясна индикация за това. Такива действия вредят на имиджа на парламента пред обществото и пречат на демократичния дебат сред нас", заяви още Лорер и призова залата да подкрепи искането за оставката на Цончо Ганев като заместник-председател на Наталия Киселова.
Костадин Костадинов игнорира заплахите на "Промяната" с репликата, че декларациите би било добре да се четат от името на ръководството, а не от "името на един изключен в полза на друг изключен".
Той визира изострените отношения между Божанков и Лорер, и лидерите на ПП. Последните все още не са им простили, че отказаха да гласуват заедно с тях и "Възраждане" за кандидатурата на Силви Кирилов за шеф на парламента.


