BG EN

Откраднаха монети на стойност 300 евро от Кътинския манастир

Крими

Откраднаха монети на стойност 300 евро от Кътинския манастир

9024
на 26.05.2026
Откраднаха монети на стойност 300 евро от Кътинския манастир
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Около 300 евро на монети са били откраднати от касата на Кътинския манастир при проникване с взлом, извършено в нощта срещу неделя. По информация от манастира средствата са били подготвени за обмяна в банкноти, съобщи NOVA.

препоръчано

По данни на разследващите извършителят е разбил входната врата и е проникнал в сградата. Полицията работи по случая, но крадецът още не е установен. Не е ясно дали става дума за един човек или за група.

Според игумена на манастира, отец Николай Пенев, в момента в обителта се извършват ремонтни дейности в магерницата, където се изгражда нова кухня и жилищно крило.

В манастира има инсталиран СОТ, като алармената система се е задействала по време на проникването. Това е стреснало извършителя, който е избягал, без да успее да вземе цялата налична сума. 

Желаещите да окажат съдействие за възстановителните дейности могат да посетят манастира или да се свържат с игумена отец Николай Пенев на телефон 0885 873 011.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Евродепутатът Танер Кабилов: ДПС защитава ценностите, традицията, културата и религиозни свободи (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Евродепутатът Танер Кабилов: ДПС защитава ценностите, традицията, културата и религиозни свободи (ВИДЕО)
ново
Днес: 87
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК