BG EN

Откриха следи от зарин край сирийския град Хан Шейхун

Близък изток

Откриха следи от зарин край сирийския град Хан Шейхун

8355
на 24.05.2017
Откриха следи от зарин край сирийския град Хан Шейхун
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Организацията за забрана на химическите оръжия (ОЗХО) е открила следи от бойния отровен газ зарин в пробите, взети от мястото на химическата атака край сирийския град Хан Шейхун на 4 април, при която загинаха около 90 души, съобщава "Асошиейтед прес".

препоръчано

ОЗХО е представила и доклад за предполагаемото използване на химически оръжия край Ум Хош на 16 септември 2016 г., който показва, че вероятно е използван иприт.

От ОЗХО разследват обвиненията за използване на химически оръжия в Сирия, но нямат правомощия да определят кой носи отговорността за нападенията.

Припомняме, че САЩ и Западът обвиняват режима на сирийския президент Башар ал Асад за химическата атака в Хан Шейхун. Според Сирия и Русия сирийски самолети са ударили складове с боеприпаси на бунтовниците, вследствие на което са започнали да изтичат отровните вещества.

Сподели:
Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО) ПЪРВО В ПИК TV! ДПС-Ново начало предлага най-бедните пенсионери да получат по 55 евро за Великден, останалите - по 15 евро (ВИДЕО)
ново
Днес: 34
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК