BG EN

Откриха средство за борба с рака и стареенето

Бомба

Откриха средство за борба с рака и стареенето

17312
на 09.02.2020
Откриха средство за борба с рака и стареенето
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Учени от Калифорнийския университет в Бъркли идентифицираха молекулярен превключвател, който контролира имунен механизъм, отговарящ за хронично възпаление в организма, съобщава „Юрик Алърт”, цитирани от „Дарик”.

препоръчано

Резултатите от изследването ще допринесат за разработване на средства за борба със свързани със стареенето заболявания, като болестта на Алцхаймер и болестта на Паркинсон.

Било установено, че протеинов комплекс, който е известен като инфламазома NLRP3 и отговаря за откриването на потенциална заплаха за организма и отключването на възпалителна реакция, може да бъде изключен чрез отнемане на малки количества молекулно вещество в рамките на деацетилиране. Свръхактивирането на инфламазома NLRP3 при ацетилиране (присъединяване на ацетилни групи) е свързано с редица болести, сред които множествена склероза, рак, диабет и деменция.

Протеинът SIRT2 е отговорен за деацетилирането на NLRP3. У двегодишни мишки с генна мутация, която не им позволявала да произведат инфламазома NLRP3, били открити повече признаци на възпаления, отколкото у нормалните им посестрими. Освен това гризачите с генна мутация имали по-голяма резистентност към инсулина.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Нидал Алгафари зачеркна шансовете на Андрей Гюров за служебен премиер: Илияна Йотова ще направи голям шлем - три жени начело на държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 16
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК