BG EN

Откриха тонове нелегално гориво до язовир Огоста

ЧАС ПИК

Откриха тонове нелегално гориво до язовир Огоста

12674
на 31.05.2016
 Откриха тонове нелегално гориво до язовир Огоста
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Митнически служители от мобилна митническа група и от сектор „Оперативен контрол" на Митница Лом отново откриха тонове нелегално гориво до язовир Огоста. При проверка на билкозаготовителен пункт  до с. Гаврил Геново, стопанисван от физическо лице, митническите служители откриват 5 еднотонни резервоара и 20 метални варела от по 200 литра, съдържащи нефтопродукти, включително кондензат. 

препоръчано

Общото количество на намерените при проверката нефтопродукти е 7 783 литра. За тях не са представени никакви документи, удостоверяващи плащането, начисляването или обезпечаването на дължимия акциз. Взети са проби за лабораторен анализ и са предприети действия за изземването им.

Само преди десет дни митническите служители откриха в база за добив на инертни материали до съседното село Горно Церовене депо за нелегален спирт. Задържани бяха 3 600 л. високоградусов спирт, използван вероятно за повишаване на октановото число на нелегални горива.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс СМУТ! Киселова не отрече, че може да пристане на Радев - в БСП гласували по съвест за Изборния кодекс
ново
Днес: 80
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК