BG EN

Открихме сезона на туршиите

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Открихме сезона на туршиите

4062
на 20.09.2014
Открихме сезона на туршиите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Българинът откри сезона на туршиите. Нашенци трескаво се подготвят за затварянето на зимнината и обикалят пазарите за зарзават, пише "Новинар". Килограм чушки се търгува на Женския пазар в София по 80 стотинки, а доматите се търгуват за левче.

препоръчано

Патладжаните могат да се намерят за 1,20 лв., същата е и цената на карфиола. Най-необходимите съставки за туршия и лютеница могат да се намерят и в големите хранителни вериги на промоционални цени. Литър олио в момента се продава с намаление за 1,70 лв. Направата на любимата домашна лютеница излиза около 30 лв., показват груби изчисления.

Посочената сума ще ни стигне за покупката на необходимия зарзават и направата на 100 малки бурканчета от кулинарния шедьовър. Продавачите по пазарите посочиха, че тепърва очакват пика на продажбите на продуктите за туршия и лютеница.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 125
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК