BG EN

От АЦБ предупредиха банките за ефекта от отрицателни лихви

ГОРЕЩО
Европа

От АЦБ предупредиха банките за ефекта от отрицателни лихви

11064
на 05.07.2020
От АЦБ предупредиха банките за ефекта от отрицателни лихви
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Управителят на Английската централна банка (АЦБ) Андрю Бейли е предупредил търговските банки за ефекта, който евентуалните отрицателни лихви могат да окажат на цялата система, съобщи британското издание Sunday Times, цитирано от БНР.

препоръчано

Изданието се позовава на писмо, за което се твърди, че е изпратен от Бейли до кредиторите.

Управителят на Централната банка е отбелязал, че на компаниите в Обединеното кралство ще е необходима до една година, за да се адаптират към такава парична политика. Промени в компютърните системи, актуализиране на финансови договори, както и комуникация с клиенти, са някои от предизвикателствата, за които Андрю Бейли е съобщил в писмото.

Отрицателните лихвени ставки са поставени под "активен преглед", е посочил той през май пред Финансовата комисия на британския парламент, докато през юни е провел среща с кредиторите, където е отбелязал, че се разглеждат всички налични варианти, се посочва в информацията на Sunday Times.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 14 август - Раците подвластни на емоцията, денят е напрегнат за Стрелците САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за 14 август - Раците подвластни на емоцията, денят е напрегнат за Стрелците
ПИК TV x
Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса Проф. Георги Рачев пред ПИК TV: Очакват ни екваториални нощи с температури до 25 градуса
ново
Днес: 6
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК