ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Шефът на ЦРУ Джон Бренън е бил през уикенда в Киев, потвърди говорителят на Белия дом Джей Карни.
Вчера се появи информация, че Бренън е провел няколко тайни срещи с ръководители на силовите ведомства на Украйна. Това съобщи Интерфакс, цитирайки източник на Върховната Рада.
“По наши сведения директорът на ЦРУ е пристигнал в украинската столица не под свое име", пояснил източникът. По непотвърдени данни решението за силовата операция в град Славянск било съгласувано именно с шефа на американското разузнаване.
Днес руският външен министър Сергей Лавров отрече руските спецслужби да действат в Украйна.
РИА Новости уточни, че визитата на Джон Бренън е била в навечерието преди да се обяви началото на антитерористичната операция в Източна Украйна.
Част от полицията в украинския град Горловка е преминала под командването на подполковник от армията на Руската федерация, предаде УНИАН. По-рано проруски сепаратисти превзеха сградата на полицейското управление.
На личния състав на поделението се представил подполковник от руската армия в Симферопол и след това представил новия началник Александър Фьодорович.


