ГОРЕЩО
ДБ СКАНДАЛНО опитва да прокара ЛГБТ пропаганда в училищата, маскира я като "езикова грамотност"
СПРЕТЕ СЕ ВЕЧЕ! Мрежата завря от спекулации със смъртта на Любен Дилов-син - забъркаха и КОВИД ваксините
САМО В ПИК И "РЕТРО": Асен Василев топи кила с инжекционни пептиди (СНИМКА)
СЪСИПАХА "ГЕРОИТЕ" ОТ БОТУНЕЦ: МВР-то е превърнато в лична пиар агенция. Явно "калашниците" си имат цял квартал в София
Инженер, работил с КУБ във Варна: Много нагли и груби! Искаха да подкупят Министерството на културата, Баба Алино трябва да се премахне
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Опасността от пробив в дигата на река Тимок продължава трети ден. Има покачване на подпочвените води, залети са близо 7000 декара земеделски земи, а подпочвени води потопиха дворовете на част от къщите. Хората остават силно притеснени.
препоръчано
Засега опасност за хората няма, но при нужда общината е готова за евакуация. Наложи се и взимане на проби от питейната вода.
Притесненията на кмета са, че река Тимок може да е замърсена с тежки метали, които да попаднат във водопровода. Въпреки това от здравната инспекция уверяват, че проблем няма и водата е годна за пиене. В Брегово се търси трайно решение, за да се преодолее рискът от наводнение.
свързани новини
Бедствие! Община Брегово остава в готовност за евакуация
12332
на 13.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Брегово е на път към екологична катастрофа
10589
на 12.03.2018
ИЗВЪНРЕДНО! Бедствие в Брегово, евакуират хората (ОБНОВЕНА)
35903
на 12.03.2018
Радостна вест! Питейната вода в Брегово не е застрашена от замърсяване
11627
на 11.03.2018


