BG EN

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Киро с кризисен пиар преди решението на КЗК за "Булсатком"

ГОРЕЩО
Акценти

ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Киро с кризисен пиар преди решението на КЗК за "Булсатком"

160115
на 31.01.2024
ОТ ПОСЛЕДНИТЕ МИНУТИ: Киро с кризисен пиар преди решението на КЗК за Булсатком
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Кирил Петков си викна няколко удобни медии в опит за кризисен пиар по темата за Спас Русев и "Булсатком".

препоръчано

Припомняме, че миналата седмица ПИК показа среща на Петков с бизнесмена Спас Русев, който е собственик на "Булсатком". В края на миналата година Русев продаде телекома на собственика на Виваком "Юнайтед Груп", но сделката отиде в Комисията за защита на конкуренцията.

Днес излезе информация, че утре КЗК ще одобри сделката за "Булсатком".

Очевидно разтревожен, че може да бъде свързан с решението на Комисията и след като беше осветлена срещата му със Спас Русев, Киро излезе пред медиите и обяви, че е притеснен от възможността сделката бъде одобрена. Той обаче не даде смислен отговор какво точно го притеснява, като заяви само че трябвало да се попълнят членовете на Комисията за защита на конкуренцията.

"Това ни притесни, защото КЗК вземат решения, които могат да окажат влияние върху обществото", изтърси като странен аргумент Петков и допълни, че смяната на КЗК и на закона трябва да бъдат разгледани с огромен приоритет.

"Утре ще разговаряме с колегите от ГЕРБ, за да вземем решение. КЗК е с изтекъл мандат и трябва да бъде сменен", разкри той. 

"Днес започваме нашия Национален съвет с 3 основни точки: Утвърждаване на Никола Минчев за водач на листата за евроизборите. Второ, ще имаме вътрешни избори за всички други кандидати в листата след водача на ПП, така че демокрацията да се покаже и отвън. Трета точка е, че ще започнем официални преговори с Демократична-България за обща листа", каза още Петков.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Алена с хороскоп за събота – Терлиците да внимават с новите запознанства, Везните да избягват импулсивните действия САМО В ПИК! Алена с хороскоп за събота – Терлиците да внимават с новите запознанства, Везните да избягват импулсивните действия
ПИК TV x
Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие Проф. Рачев предупреди пред ПИК TV: Горещо, сухо и опасно - всеки огън може да стане бедствие
ново
Днес: 86
горещо
hot
най-четени новини в момента