BG EN

ОТ ЧЕТВЪРТЪК: Ревизоро спира джиповете към Рилските езера

Политика

ОТ ЧЕТВЪРТЪК: Ревизоро спира джиповете към Рилските езера

8289
на 11.08.2020
ОТ ЧЕТВЪРТЪК: Ревизоро спира джиповете към Рилските езера
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Движението на джиповете, които в пълно нарушение на правилата повече от 20 години превозват туристи и багажи до Седемте рилски езера срещу 15 лева на човек, се спира от четвъртък. Това ще стане със заповед на министъра на екологията Емил Димитров - Ревизоро.

Не е ясно обаче кой ще контролира изпълнението на тази заповед - Регионалната дирекция по горите, МОСВ и НП „Рила“ или общината, коментират администратори, съобщава БНР.

Джиповете се катерят по единствения път към Седемте рилски езера, минаващ през горска територия до 17-ия стълб на седалковия лифт към хижа „Рилски езера“.

Нагоре е територия на НП „Рила“, там контрола осъществяват инспектори на парка. В началото на пътя има бариера, поставена през 2014 година, но тя е в частен имот, отбелязва кметът на Сапарева баня Калин Гелев, който не знае кой ще изпълнява контрола: „Но правомощия за това общината няма.“

Кой ще контролира изпълнението на заповедта на министър Емил Димитров може би ще се разбере в четвъртък, за когато е предвидена „първа копка“ по изграждане на контролно-информационен пункт „Седемте Рилски езера".

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО) Борисов: Разбрах, че някои ще ни водят в сърцето на Европа... Изказването на Радев звучеше нелепо. Ето какво направи ГЕРБ (ВИДЕО)
ново
Днес: 105
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК